top of page

Kdo jsem? 

Jmenuji se Michaela Langerová (dříve Chudobová) a zvířata kráčí po mém boku prakticky od narození. Rodiče říkají, že jsem seděla na koni dřív, než jsem se naučila chodit. A právě u koní se začala psát moje cesta. Už jako malé dítě jsem milovala tu možnost spolupráce mezi člověkem a několikanásobně větším zvířetem, kterému stačilo naslouchat a komunikovat s ním.Láska ke koním mě provázela téměř 20 let a dovedla mě až ke studiu chovu koní a jezdectví.. Troufám si říct, že život u koní mi dal obrovskou lekci o pohybu, zdraví a pohodě zvířat... 

Před deseti lety mojí cestu zkřížil první vlastní pejsek, biewer Ričínek. Výcvik psů mě nadchnul a já jsem propadla agility, které mi připomínalo koňský parkur. Velmi brzy do naší smečky přibyl další parťák, sheltiák Jessíček. Společně jsme začali v agility aktivně soutěžit. Jessí mi dopřál i pár úspěchů na velkých závodech, včetně Mistrovství ČR, kde jsme se v roce 2017 stali vicemistry ČR. Téhož roku se nám podařilo  vybojovat 2. místo ještě na mezinárodním mistrovství sheltií v Belgii. S přibývajícími ambicemi rostla potřeba dopřát pejskům kvalitní přípravu a nadstandardní péči, a tak jsem tehdy, když u nás bylo fyzioterapeutů jako šafránu, hledala cestu. Tenkrát jsem měla štěstí a na doporučení mojí trenérky jsem se ocitla u MVDr. Heleny Potfajové, která se právě vrátila z Belgie, kde fyzioterapii studovala. Po čase jsme se s Helčou sblížily a já díky tomu přišla ke třetímu parťákovi do smečky - borderákovi Avíčkovi, kterého mi Helča původně zapůjčila a následně nabídla k prodeji. Péče o pohybový aparát psa mě zajímala stále víc, a tak jsem se snažila vzdělávat, abych dopřála svým psům to nejlepší.

Čas plynul, naše smečka se rozrostla o další čtyřnožce a jednoho dvojnožce :-)  a později ještě další čtyřnožce. Ano, při počtu 6 pejsků jsem začala velmi toužit po tom vědět, umět a mít možnosti víc pomoci. Nejen svým psům, ale i ostatním. A také jejich lidem. Víte, fascinuje mě totiž ta neskutečná vůle majitelů svému zvířátku pomoci. Udělat pro něj to nejlepší, aby se mělo dobře.  

 
A tak začala moje další cesta. Díky Helče jsem se dostala ke studiu Fyzioterapie a Rehabilitace malých zvířat pod hlavičkou Asociace fyzioterapie a rehabilitace malých zvířat a zároveň jsem začala pracovat jako sálová veterinární sestra na veterinární klinice v Lochenicích.  
Studium mi poskytlo rozsáhlé znalosti anatomie, patofyziologie a zasvětilo mě do tajů manuálních technik i aktivního cvičení a rehabilitace ortopedických, neurologických i geriatrických pacientů. Jsem opravdu šťastná, že jsem mohla získávat informace od kapacit ve svém oboru, a to od MVDr. Aleše Tomka - neurologie, MVDr. Jana Beránka - ortopedie a od MVDr. Heleny Potfajové - fyzioterapie a rehabilitace. Nejvíc si cením možnosti učit se od Helči přímo v praxi a později s ní i spolupracovat.
V červnu 2022 jsem složila státní zkoušku a získala tak titul CertCAAPR a zároveň profesní kvalifikaci fyzioterapeut a rehabilitační pracovník malých zvířat.. Tímto moje cesta neskončila a průběžně se vzdělávám dál.
Absolvované vzdělání v oblasti fyzioterapie a rehabilitace zvířat:
bottom of page