top of page

Neurologický pacient - jezevčík Oggy

Neurologičtí pacienti jsou často výzvou pro fyzioterapeuty a hlavně pro samotné majitele. Někdy se stane, že je pro ně domácí management s ochrnutým pejskem obtížně zvladatelný.

Oggy je nešťastník, který po výhřezu meziobratlové plotýnky zůstal ochrnutý. Pro majitele byla péče nad rámec jejich sil a protože to rozhodně nechtěli vzdát, dali jsme Oggymu šanci v rámci hospitalizace u mě v domácích podmínkách. Oggy přijel s rozsáhlou dermatitidou na bříšku způsobenou močením z přetlaku protože nebyl schopný se spontánně vymočit. Společně s péčí o močový měchýř jsem s Oggym několikrát denně intenzivně cvičila. Postupně se nám podařilo docílit reflexního močení, takže je Oggy schopný se částečně sám venku vyvenčit.

Oggy bohužel nemá hlubokou citlivost, což znamená, že zadní končetiny necítí. Jelikož ale není přerušené reflexní centrum, má takový pejsek šanci naučit se spinální chůzi. Oggy je u nás už přes 2 měsíce a udělal za tu dobu veliký kus práce. Je to sympaťák se kterým se moc hezky spolupracuje. Právě neochota ke spolupráci je u neurologických pacientů často faktorem vedoucím k neúspěšné rehabilitaci.

Příští týden čeká Oggyho cesta domů ale budeme se ještě nějaký ten pátek vídat v rámci pravidelné rehabilitace. Držte Oggymu i jeho majitelům palce.

A ve videu se můžete podívat na naši společnou cestu.

Příprava štěňátka - Ruby, 4 měsíce

Moji pravidelní klienti už ji důvěrně znají.

Seznamte se s Rubynkou, mým čtyřměsíčním štěňátkem šeltičky. Kdo mě zná tak ví, že máme psů celkem 6 a s částí se věnujeme agility.

Příprava štěňátka je pro mě velmi důležitá a tak většinou začínám ve věku 2 měsíců. Nejedná se o výcvik jako takový, je to spíš taková psí školička .

Pracujeme na motivaci, rozvíjíme propriocepci a koordinaci, později zlehka navykáme na hydroterapii, učíme základní pozice pro budoucí fitness ale ukazujeme štěňátku také manipulaci a klid. Důležitá je i socializace.

Práce se štěňátkem vyžaduje trochu citu, nic se nemá přehánět.

Určitě je ale lepší přijít pro radu dříve než později. To samé platí s již zmíněnou socializací a návykem na manipulaci.

I se štěňátky mě to moc baví a štěněcí návštěvy v rámci prevence jsou u nás vítány .

bottom of page